Welkom bij Nijmegen Atletiek

Nijmegen Atletiek
Home
Links  >>
Info  >>
Login
Hoofdmenu

Nieuws Brief

Jarige(n) 06 September
Ilse Bruys
Jan van der Eerden
Mia v Riet
Nel van Kleef
Ton van Putten

Alle jarigen in September

Contactpersonen
Voor al uw vragen kijk eerst in de contactgegevens

Voor vragen, opmerkingen en idee�n voor de website kun je contact opnemen met de webmaster oem software


Het Weer

Advertentie

TRAININGEN
Afdrukbare Versie   Afdrukbare Versie

Nijmegen Atletiek biedt alle dagen van de week, 52 weken per jaar, trainingen aan op diverse niveaus, bestaande uit intervaltrainingen op dinsdag, woensdag en donderdag, en duurlooptrainingen in het weekend en beperkt op maandag en vrijdag. Daarbij hanteren we het onderstaande schema voor de diverse tempogroepen. Voor het actuele schema met trainingen en tijden klik hier.

Behalve bij zeer extreme omstandigheden, zoals ijzel en onweer, en op een enkele feestdag na zullen de trainingen altijd doorgaan.

Tijdens de trainingen is er aandacht voor loopscholing en -techniek, rek- en strekoefeningen, warming up en cooling down. Binnen trainingen zal ook aandacht zijn voor veiligheid, gezondheid en sociaal gedrag. De trainingen kunnen zich richten op verschillende soorten wedstrijden, van wegwedstrijden en veldlopen tot en met marathons.

Alhoewel alle trainingen in de vorm van groepstrainingen worden gegeven, zullen de trainers ook aandacht schenken aan de individuele loper. Heb je vragen of problemen (blessure) meld dit dan gerust bij de trainer.

warming up voor de training
Tempogroepen

groeptempotijd duurloop
Startersgroepn.v.t0 - max. 60 minuten
Tempogroep 18-9 km per uurmin. 45 – max. 60 minuten
Tempogroep 29-10 km per uurmin. 50 – max. 80 minuten
Tempogroep 310-11 km per uurmin. 60 – max. 120 minuten
Tempogroep 4> 11 km per uurmin. 60 – max. 120 minuten
Omschrijving tempogroepen

Startersgroepde startersgroep is voor recreantlopers die beginnen met lopen en die tot doel hebben om uiteindelijk 50 à 60 minuten aaneengesloten te (leren) lopen. Na het volgen van deze trainingen, gedurende maximaal 26 weken, kan men aansluiten in tempogroep 1 t/m 4, afhankelijk van het tempo dat men loopt.
Tempogroep 1 deze groep loopt minimaal 45 minuten aaneengesloten met een gemiddelde snelheid van 8-9 km per uur. De afstanden tijdens een duurloop liggen tussen de 6-9 km. Doel kan zijn een loop van 5 km. Deze groep geeft ook de instapmogelijkheid voor lopers die na een blessure de draad weer oppakken.
Tempogroep 2deze groep loopt minimaal 50 minuten aaneengesloten met een gemiddelde snelheid van 9-10 km per uur. De afstanden tijdens een duurloop liggen tussen de 7,5 en 13 km. Doel kan zijn een loop van 10 km.
Tempogroep 3deze groep loopt minimaal 60 minuten aaneengesloten met een gemiddelde snelheid van 10-11 km per uur. De afstanden tijdens een duurloop liggen tussen de 10 en 22 km. Doel kan zijn een loop van 10 Engelse Mijl (16,1 km) of een halve marathon.
Tempogroep 4deze groep heeft hetzelfde doel als tempogroep 3 maar met een tempo van minimaal 11 km per uur.
persoonlijke aandacht door de trainer
Trainings schema's

Toelichting bij schema's

Uitgangspunt bij het hanteren van de schema's is je persoonlijke doel. Wil je op een bepaald niveau blijven lopen (bijvoorbeeld 50-60 minuten) dan kun je kiezen voor een training van die duur die past bij jouw snelheid. Wil je een stapje meer, dan kun je langzaam opbouwen. Kies ervoor om eerst de tijd op te bouwen en als dat goed gaat de snelheid. Wil je aan je snelheid werken, doe dan weer een stapje terug in de duur van de training.

De schema's bieden in het voorjaar en najaar de mogelijkheid om je voor te bereiden op een halve of hele marathon. Daarnaast is er de mogelijkheid om vanaf begin augustus op te bouwen voor de Zevenheuvelenloop. Deze trainingen zijn opgebouwd volgens het zogenaamde zaagtandmodel. Je bouwt een aantal weken de tijd op om vervolgens een stap terug te doen en weer opnieuw op te gaan bouwen. Dit doen we meestal 2 of 3 keer. Voordeel is dat je rustig kunt wennen aan de langere tijd, en het geeft je voldoende zelfvertrouwen dat je de tijd kunt lopen. Ook als je een keer de lange tijd mist is dat geen ramp. Er volgt immers weer een opbouw. Bij de trainingen voor de Zevenheuvelenloop worden, naast de tijd, ook de heuvels langzaam opgebouwd.

Als je een tijdje niet gelopen hebt (door blessure of vakantie) kies je ervoor om met een korte tijd te beginnen en weer rustig op te bouwen. Ga niet met je 'vaste groepje' mee, dat inmiddels heeft opgebouwd. Dit is vragen om blessures. Stap weer in als je 'groepje' een kortere tijd loopt.

Gebruik de schema's dus om zelf je doel te bereiken en gemotiveerd te blijven lopen. Je kunt bijvoorbeeld gerust aan de opbouw (of een deel ervan) voor een halve marathon deelnemen zonder dat je het idee hebt om daadwerkelijk een halve marathon te gaan lopen. Heb je problemen of twijfels, vraag dan gerust je trainer om advies.

De schema's worden voor langere tijd opgesteld en niet wekelijks afgestemd op de actuele situatie. Het kan dus zijn dat door omstandigheden, zoals afwezigheid van trainers, groepen worden samengevoegd en/of tijden worden aangepast. Ook kan er gewisseld worden van trainer. Kijk voor de training altijd op het bord in de hal van het clubhuis voor de actuele stand van zaken.


Download hier de training schema´s in pdf formaat

basisschema aug-dec 2010 zaterdag.pdf
basisschema aug-dec 2010 zondag 9-10.pdf
basisschema aug-dec 2010 zondag 10-11.pdf
schema groepen en tijden mei 2010.pdf


this page was generated in 0.02 seconds
Copyright © Nijmegen Atletiek 2001-2007
Hosting www.graven-ict.nl